Rozwijanie umiejętności programowania, wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych, rzeczywistości wirtualnej, sztucznej inteligencji i innych rozwiązań cyfrowych – to cele programu, który od początku przyszłego roku będzie prowadzony w siedmiu świdnickich szkołach podstawowych.
Wśród zaplanowanych zajęć znajdzie się również doradztwo edukacyjno-zawodowe, warsztaty w zakresie edukacji antydyskryminacyjnej, wspierające zdrowie psychiczne uczniów, a także kursy i szkolenia podnoszące kompetencje kadry nauczycielskiej i doradców zawodowych.
Świdnica otrzyma ponad 5 milionów 300 tys. zł dofinansowania z Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska na realizację programu, który nazwano „Edukacja Przyszłości”. Będzie on koordynowany przez Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy, w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym przy współudziale Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy.
Każde z zaplanowanych zajęć wymaga kupna odpowiednich pomocy dydaktycznych, sprzętu specjalistycznego, narzędzi i programów multimedialnych. Jednostki oświatowe doposażone więc zostaną m.in. w zestawy EEG Biofeedback, zestawy Lego Education Spike Prime, zestawy Ozobot Bit Plus, laptopy, projektory, tablice interaktywne, oprogramowanie i okulary VR.
Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych prawie 1700 uczniów skorzysta z dodatkowych zajęć, wspierających ich umiejętności, uzdolnienia i zainteresowania, wybiegające poza formalną edukację. W programie znajdą się również warsztaty skierowane do uczniów z niepełnosprawnością lub specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Projekt będzie realizowany od 1 stycznia 2025 roku do 30 czerwca 2027 roku. Jego całkowita wartość to 6 630 416,10 zł.
um.swidnica.pl
Gmina Jedlina-Zdrój realizuje projekt pn. „Nadanie nowych funkcji gospodarczych i społecznych niezagospodarowanym terenom pogórniczym poprzez budowę Letniego Parku Wodnego w Uzdrowisku Jedlina-Zdrój” współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Kontraktu Programowego. Umowa o dofinansowanie została podpisana 10.10.2024 roku.
czytaj więcejGmina Głuszyca oraz miasto Rokytnice v Orlických horách wspólnie realizują projekt „Nowoczesne technologie w militarnych podziemiach na pograniczu polsko-czeskim”, który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Interreg Czechy – Polska 2021-2027. Celem przedsięwzięcia jest wykorzystanie nowoczesnych technologii do upamiętnienia historii podziemi na terenie Gór Sowich z czasów II wojny światowej.
czytaj więcejŚwidnica uzyskała dotację w ramach konkursu grantowego na realizację projektu „Cyberbezpieczny Urząd Miejski w Świdnicy”.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., pragnie serdecznie zaprosić na bezpłatne szkolenia pn: "Wstęp do cyberbezpieczeństwa, podpis elektroniczny i cyfrowe usługi zaufania".
Celem szkolenia jest nauka lepszej oceny zagrożeń i stanu własnych zabezpieczeń, wprowadzenie zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz zrozumienie podstawowych kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem w przedsiębiorstwie. Zwiększenie cyberbezpieczeństwa w firmie lub organizacji to także minimalizacja ryzyka wycieku poufnych danych czy uszkodzenia systemów informatycznych, co bezpośrednio przekłada się na reputację firmy i jej wizerunek.
Termin szkolenia: 26.11.2024 (wtorek) godz. 09:00 - 16:00
Miejsce szkolenia: Inkubator Przedsiębiorczości ARLEG - Legnica, Plac Wolności 4
Prezydent Miasta Świdnicy wraz z Przedstawicielem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne spotkanie „Fundusze europejskie na założenie działalności gospodarczej w ramach budżetu na lata 2021-2027”.
czytaj więcej