Witamy na naszym serwisie!

Fundusze unijne, dotacje z UE, środki unijne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Rośnie polska aktywność innowacyjna
2022-11-22 12:13

Opublikowane zostały wyniki już IV edycji badania „Monitoring innowacyjności polskich przedsiębiorstw”, które prowadzone jest cyklicznie przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości wśród mikro, małych, średnich i dużych firm. Celem badania jest określenie stanu innowacyjności wśród polskich przedsiębiorstw oraz zmiennych, które na ten stan oddziałują. Od pierwszej edycji badania, która została przeprowadzona w 2020 roku, polskie firmy zdecydowanie przekonały się do podejmowania aktywności innowacyjnej.


W stronę innowacji

 

„Aż 79,6% firm działających w Polsce wprowadziło lub próbowało wdrożyć w 2021 r. przynajmniej jedną innowację. To ponad dwukrotny wzrost względem poprzedniej edycji badania, gdzie odsetek ten wyniósł 34,7%. W II odsłonie badania firm aktywnych innowacyjnie było 35,8%, zaś w I – 32,3%. Skutecznie innowacje wdrożyło 75,1% z firm poddanych badaniu, przy czym w minionych edycjach badania było to kolejno (idąc wstecz): 30,1%, 32,4% i 30,1%. Jedynie 5,6% firm można określić jako nieskutecznych innowatorów, czyli takich, którzy przerwali, zaniechali lub nie ukończyli realizowanego projektu innowacyjnego.” czytamy w artykule Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

 

Jak możemy zauważyć między poprzednimi trzema a czwartą edycją badania, wartości procentowe mówiące o aktywności innowacyjnej polskich firm wzrosły dwukrotnie. Za przedstawionymi danymi stoją realne biznesy inwestujące swój czas i środki w rozwój innowacji. Co więcej jedynie 5,6% z nich nie doprowadziło swoich innowacyjnych projektów do końca. Biorąc pod uwagę, że 2021 rok wciąż upływał pod znakiem pandemii i związanymi z nią trudnościami jakich doświadczali przedsiębiorcy, liczba ta jest niewielka i świadczy o ogromnej determinacji i rosnących kompetencjach polskiego biznesu w obszarze wdrażania innowacji.

 

Zapraszamy do zapoznania się z całym badaniem „Monitoring innowacyjności polskich przedsiębiorstw”, które dostępne jest na stronie PARP.

 

Źródło:
parp.gov.pl/component/content/article/83299:innowacje-jako-skuteczna-droga-rozwoju-polskich-biznesow-juz-4-na-5-firm-podejmuje-aktywnosc-innowacyjna?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter_parp

innowacje.dp.org.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: