Opublikowane zostały wyniki już IV edycji badania „Monitoring innowacyjności polskich przedsiębiorstw”, które prowadzone jest cyklicznie przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości wśród mikro, małych, średnich i dużych firm. Celem badania jest określenie stanu innowacyjności wśród polskich przedsiębiorstw oraz zmiennych, które na ten stan oddziałują. Od pierwszej edycji badania, która została przeprowadzona w 2020 roku, polskie firmy zdecydowanie przekonały się do podejmowania aktywności innowacyjnej.
W stronę innowacji
„Aż 79,6% firm działających w Polsce wprowadziło lub próbowało wdrożyć w 2021 r. przynajmniej jedną innowację. To ponad dwukrotny wzrost względem poprzedniej edycji badania, gdzie odsetek ten wyniósł 34,7%. W II odsłonie badania firm aktywnych innowacyjnie było 35,8%, zaś w I – 32,3%. Skutecznie innowacje wdrożyło 75,1% z firm poddanych badaniu, przy czym w minionych edycjach badania było to kolejno (idąc wstecz): 30,1%, 32,4% i 30,1%. Jedynie 5,6% firm można określić jako nieskutecznych innowatorów, czyli takich, którzy przerwali, zaniechali lub nie ukończyli realizowanego projektu innowacyjnego.” czytamy w artykule Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Jak możemy zauważyć między poprzednimi trzema a czwartą edycją badania, wartości procentowe mówiące o aktywności innowacyjnej polskich firm wzrosły dwukrotnie. Za przedstawionymi danymi stoją realne biznesy inwestujące swój czas i środki w rozwój innowacji. Co więcej jedynie 5,6% z nich nie doprowadziło swoich innowacyjnych projektów do końca. Biorąc pod uwagę, że 2021 rok wciąż upływał pod znakiem pandemii i związanymi z nią trudnościami jakich doświadczali przedsiębiorcy, liczba ta jest niewielka i świadczy o ogromnej determinacji i rosnących kompetencjach polskiego biznesu w obszarze wdrażania innowacji.
Zapraszamy do zapoznania się z całym badaniem „Monitoring innowacyjności polskich przedsiębiorstw”, które dostępne jest na stronie PARP.
Źródło:
parp.gov.pl/component/content/article/83299:innowacje-jako-skuteczna-droga-rozwoju-polskich-biznesow-juz-4-na-5-firm-podejmuje-aktywnosc-innowacyjna?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=newsletter_parp
innowacje.dp.org.pl
Komunikat z dnia 04.01.2023r. w sprawie zwiększenia puli środków przeznaczonych na dofinansowanie grantów w ramach projektu „Bon na Innowacje. II Edycja.”
czytaj więcejKomunikat z dnia 28.12.2022 r. w sprawie miejsca i terminu składania wniosków o grant oraz warunków zawieszenia przyjmowania wniosków grant
Mając na uwadze pytania potencjalnych wnioskodawców dotyczące miejsca i terminu składania wniosków o grant przypominamy, że wnioski należy składać w biurze projektu:
Rynek 6 (pokój nr 4 – parter), 58-300 Wałbrzych
czytaj więcejCyfryzacja przedsiębiorstwa, nowe rozwiązania czy poszerzanie kompetencji - oto niektóre z działań, na które można otrzymać środki w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Ze wsparcia można skorzystać składając wniosek, m.in. w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).
czytaj więcejOgłoszenie o rozpoczęciu III rundy naboru do projektu Bon na Innowacje. II edycja
Ogłoszenie z dnia 12.12.2022 r.
o rozpoczęciu naboru Wniosków o udzielenie Grantu w ramach projektu pn.:
„BON NA INNOWACJE. INNOWACYJNOŚĆ=KONKURENCYJNOŚĆ. II EDYCJA. BONY NA INNOWACJE PROCESOWE I PRODUKTOWE DLA DOLNOŚLĄSKICH PRZEDSIĘBIORSTW”
czytaj więcejFundusz Sprawiedliwej Transformacji został zatwierdzony. To naprawdę wyjątkowo dobra informacja! Z Unii Europejskiej do subregionu wałbrzyskiego trafi 2,5 miliarda złotych. Są to środki dodatkowe, niewchodzące w skład tych, które trafią do całego Dolnego Śląska. To wielka szansa dla subregionu wałbrzyskiego. Liderem i twarzą projektu był Roman Szełemej, Prezydent Wałbrzycha. Wielkie gratulacje!
czytaj więcej