Najwyższa Izba Kontroli zbada realizację projektu budowy i modernizacji sieci kanalizacyjnej, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Spójności. - O rzekomej kontroli dowiedziałem się z mediów, ale ze spokojem oczekujemy wizyty kontrolerów – podkreśla Stefanos Ewangielu, przewodniczący zarządu Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji, który realizuje projekt. Kontrola w Wałbrzyskim Związku Wodociągów i Kanalizacji zostanie przeprowadzona na wniosek Anny Zalewskiej, posłanki Prawa i Sprawiedliwości. - Przyznam szczerze, że nie mogę doczekać się tej kontroli, a o jej wyniki jestem spokojny, ponieważ nad realizacją naszego projektu budowy i modernizacji sieci kanalizacyjnej, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Spójności, czuwa szereg specjalistów skupionych w Komitecie Monitorującym. Na bieżąco informujemy wszystkie instytucje nadzorujące o przebiegu prac, a – po uzyskaniu ostatniej decyzji środowiskowej, dotyczącej oczyszczalni ścieków w Świebodzicach – realizacja naszego projektu jest w .ścisłej krajowej czołówce- podkreśla przewodniczący Stefanos Ewangielu.
Ostatni atak zimy co prawda zatrzymał roboty na większości odcinków, ale na pewno nie zagrozi planowemu terminowi zakończenia prac. Wszyscy wykonawcy mieli w harmonogramie prac przewidziane przestoje spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. - Mam nadzieję, że kontrola, którą przeprowadzi Najwyższa Izba Kontroli, wreszcie położy kres nieustannym atakom i insynuacjom kierowanym pod naszym adresem przez Panią Poseł Annę Zalewską. Poseł ziemi wałbrzyskiej, bez względu na opcję polityczną, powinien pomagać każdej instytucji na swoim terenie. Ale widać, że wśród parlamentarzystów są tacy, którzy zamiast pomagać, nie wiadomo dlaczego z nienawiści, mściwości) chyba z braku odpowiedzialności przeszkadzają, ciesząc się przy tym jak dziecko z prezentu od świętego Mikołaja. Jednakże trzeba pamiętać, że dla niegrzecznych Mikołaj ma rózgę - żartobliwie dodaje przewodniczący zarządu Stefanos Ewangielu.
Źródło: (TP) / 30minut
Gmina Jedlina-Zdrój realizuje projekt pn. „Nadanie nowych funkcji gospodarczych i społecznych niezagospodarowanym terenom pogórniczym poprzez budowę Letniego Parku Wodnego w Uzdrowisku Jedlina-Zdrój” współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach Kontraktu Programowego. Umowa o dofinansowanie została podpisana 10.10.2024 roku.
czytaj więcejGmina Głuszyca oraz miasto Rokytnice v Orlických horách wspólnie realizują projekt „Nowoczesne technologie w militarnych podziemiach na pograniczu polsko-czeskim”, który uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Interreg Czechy – Polska 2021-2027. Celem przedsięwzięcia jest wykorzystanie nowoczesnych technologii do upamiętnienia historii podziemi na terenie Gór Sowich z czasów II wojny światowej.
czytaj więcejŚwidnica uzyskała dotację w ramach konkursu grantowego na realizację projektu „Cyberbezpieczny Urząd Miejski w Świdnicy”.
czytaj więcejOśrodek Enterprise Europe Network działający przy Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., pragnie serdecznie zaprosić na bezpłatne szkolenia pn: "Wstęp do cyberbezpieczeństwa, podpis elektroniczny i cyfrowe usługi zaufania".
Celem szkolenia jest nauka lepszej oceny zagrożeń i stanu własnych zabezpieczeń, wprowadzenie zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz zrozumienie podstawowych kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem w przedsiębiorstwie. Zwiększenie cyberbezpieczeństwa w firmie lub organizacji to także minimalizacja ryzyka wycieku poufnych danych czy uszkodzenia systemów informatycznych, co bezpośrednio przekłada się na reputację firmy i jej wizerunek.
Termin szkolenia: 26.11.2024 (wtorek) godz. 09:00 - 16:00
Miejsce szkolenia: Inkubator Przedsiębiorczości ARLEG - Legnica, Plac Wolności 4
Prezydent Miasta Świdnicy wraz z Przedstawicielem Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich zaprasza na bezpłatne spotkanie „Fundusze europejskie na założenie działalności gospodarczej w ramach budżetu na lata 2021-2027”.
czytaj więcej