22 stycznia 2025 r. podpisana została umowa pomiędzy Narodową Agencją Programu "Erasmus+" i Europejskiego Korpusu Solidarności w Warszawie oraz Szkołą Podstawową nr 10 z Oddziałami Sportowymi im. Polskich Olimpijczyków w Bielawie, o dofinansowaniu ze środków Programu ERASMUS+, finansowanego z budżetu Unii Europejskiej, kolejnego projektu bielawskiej placówki.
Wniosek bielawskiej "dziesiątki" został wysoko oceniony i w efekcie wybrany do dofinansowania kwotą 51.438 euro (tj. 216.040 zł), która stanowić będzie 100 % jego wartości.
W projekcie uczestniczyć będzie 14 uczniów z klas VI - VIII i 4 nauczycieli, którzy w trakcie 14-dniowego wyjazdu do Grecji będą zdobywać i pogłębiać umiejętności z różnorodnych dziedzin takich jak: praca w międzynarodowej grupie, rozwijanie relacji społecznych, doskonalenie umiejętności z dziedziny technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz planowania.
Celem wyjazdu uczniów jest również wzmocnienie przekrojowych kompetencji kluczowych, w tym m.in.: nauka języków obcych, rozwijanie umiejętności uczenia się, nabycie nowych kompetencji niezbędnych do rozwoju osobistego, przyszłego zatrudnienia i aktywnego obywatelstwa europejskiego. Ponadto w ramach projektu 3 nauczycieli z bielawskiej placówki wyjedzie na Cypr, a 2 kolejnych do Irlandii, gdzie wezmą udział w 2-tygodniowych, dedykowanych dla nich szkoleniach.
Celem głównym tego przedsięwzięcia jest podniesienie umiejętności językowych nauczycieli z SP 10, w tym posługiwania się w pracy zawodowej językiem angielskim, co umożliwi im także dobrą komunikację w projektach ponadnarodowych. Dzięki zdobytym umiejętnościom zwiększy się ich zaangażowanie w tworzenie nowych projektów szkolnych, w których wykorzystywany będzie język angielski, a także poszerzy się grono nauczycieli posiadających kwalifikacje do pełnienia roli opiekunów uczniów w trakcie projektów międzynarodowych.
Projekt zakłada również:
- wykorzystywanie nowoczesnych technologii oraz innowacyjnych metod nauczania
- inspirowanie uczniów do podnoszenia swoich kompetencji poprzez osobisty przykład nauczycieli
- zdobycie nowych umiejętności oraz doświadczeń potrzebnych do pracy w środowisku międzynarodowym
Realizację działań zaplanowano w okresie 1 czerwca 2024 r. – 31 sierpnia 2025 r.
um.bielawa.pl
Wójt Gminy, Adam Górecki, podpisał umowę z Pawłem Witkowskim – właścicielem firmy Wit-Bruk – na realizację przebudowy drogi gminnej przy ul. Kamiennogórskiej w Czarnym Borze. Planowana inwestycja obejmuje budowę drogi wewnętrznej gminnej oraz drogi pieszo-rowerowej o nawierzchni asfaltowej o długości blisko 0,4 km.
czytaj więcejGmina Głuszyca otrzymała 10 tys. zł dofinansowania w ramach „Dolnośląskiej Inicjatywy Międzypokoleniowej”, dzięki czemu już od kwietnia ruszają kolejne działania łączące seniorów i młodzież.
czytaj więcejNowy projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu już działa. Kolejni mieszkańcy otrzymują wsparcie i wychodzą z domu. Jeszcze pół roku temu wielu z nich nie wychodziło z domu, a zwykła wizyta u lekarza była ogromnym wyzwaniem. Dziś, dzięki nowym usługom społecznym, odzyskują samodzielność, motywację i kontakt z innymi ludźmi.
czytaj więcejZapraszamy pracodawców z subregionu wałbrzyskiego do współpracy w ramach projektu „W aktywności Nasza siła”, współfinansowanego z programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027 (EFS+).
czytaj więcejProjekt „Poznajemy fortyfikacje graniczne” to wspólna inicjatywa realizowana w ramach współpracy transgranicznej pomiędzy Polską a Czechami. Jego głównym celem jest przybliżenie historii obiektów obronnych znajdujących się po obu stronach granicy oraz pokazanie, że dziedzictwo kulturowe nie kończy się na granicach państw, lecz stanowi wspólną opowieść regionu.
czytaj więcej