Zapraszamy do udziału w Śniadaniu Biznesowym z EIT Raw Minerals! Spotkanie kierowane jest do przedstawicieli sektora surowcowego, przemysłu wydobywczego, środowiska start-upów i innowacji działających w obszarze eksploracji i przetwórtswa surowców mineralnych.
Spotkanie odbędzie się już 5 grudnia (wtorek) w budynku H-14 Politechniki Wrocławskiej (ul. Wybrzeże Stanisława Wyspiańskiego 40, 50-370 Wrocław). Udział w śniadaniu jest bezpłatny - liczba miejsc jest ograniczona! Rejestracja jest otwarta do dnia 20 listopada 2023 r. do godz. 15:00.
W imieniu Dziekana Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii – prof. Radosława Zimroza, Dyrektora ds. Rozwoju Biznesu EIT Raw Materials – Krzysztofa Kubackiego, Koordynatorki ds. EIT Raw Materials w Politechnice Wrocławskiej – Magdaleny Worsy-Kozak oraz całego zespołu Digital Mining Center Politechniki Wrocławskiej serdecznie zapraszamy przedstawicieli sektora surowcowego, przemysłu wydobywczego, środowiska start-upów i innowacji działających w obszarze eksploracji, eksploatacji i przetwórstwa surowców mineralnych pierwotnych oraz wtórnych, górnictwa i przeróbki kopalin, recyklingu i odzysku pierwiastków ze źródeł wtórnych i niekonwencjonalnych, dostarczających innowacyjne rozwiązania dla sektora surowcowego, energetycznego i górnictwa, do udziału w Drugim Śniadaniu Biznesowym z #EIT Raw Materials pod hasłem „Odpowiedzialne pozyskiwanie surowców motorem zrównoważonych zmian!”.
W czasie spotkania dowiecie się Państwo czym jest EIT Raw Materials i jakie możliwości oferuje dla biznesu. Poznacie też efekty projektów współfinansowanych przez EIT Raw Materials, które zrealizowane zostały w Politechnice Wrocławskiej. Ponadto przedstawimy Wam projekty i przedsięwzięcia, które wciąż trwają i których postępy możecie na bieżąco śledzić, czy też dołączyć do grona beneficjentów.
W tym roku chcemy rozpocząć dialog wszystkich interesariuszy w trójkącie wiedzy, łącząc biznes, administrację i naukę. W czasie trzech paneli dyskusyjnych poruszymy tematy istotne dla nowoczesnej gospodarki surowcowej naszego kraju, od innowacyjnych rozwiązań w górnictwie po niekonwencjonalne technologie produkcji energii i metali.
Gorąco zachęcamy do aktywnego udziału w sesji dyskusyjnej „Podziel się wyzwaniem / pomysłem!” . Ideą tej sesji jest otwarcie się partnerów biznesowych i podzielenie się problemami i wyzwaniami, które mają do rozwiązania w swojej działalności. Z drugiej strony chcemy, aby świat nauki podzielił się z biznesem pomysłami współpracy i ideami badawczo-rozwojowymi. Liczymy tutaj na konstruktywną krytykę ze strony partnerów przemysłowych oraz swojego rodzaju burzę mózgów uczestników spotkania.
Więcej informacji:
https://dmc.pwr.edu.pl/index.php/sniadanie-biznesowe-z-eit-raw-materials-2023/
Już 22 kwietnia 2026 r. zapraszamy na Międzynarodowe Targi Pracy „With EURES to Europe!”
czytaj więcejWójt Gminy, Adam Górecki, podpisał umowę z Pawłem Witkowskim – właścicielem firmy Wit-Bruk – na realizację przebudowy drogi gminnej przy ul. Kamiennogórskiej w Czarnym Borze. Planowana inwestycja obejmuje budowę drogi wewnętrznej gminnej oraz drogi pieszo-rowerowej o nawierzchni asfaltowej o długości blisko 0,4 km.
czytaj więcejGmina Głuszyca otrzymała 10 tys. zł dofinansowania w ramach „Dolnośląskiej Inicjatywy Międzypokoleniowej”, dzięki czemu już od kwietnia ruszają kolejne działania łączące seniorów i młodzież.
czytaj więcejNowy projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu już działa. Kolejni mieszkańcy otrzymują wsparcie i wychodzą z domu. Jeszcze pół roku temu wielu z nich nie wychodziło z domu, a zwykła wizyta u lekarza była ogromnym wyzwaniem. Dziś, dzięki nowym usługom społecznym, odzyskują samodzielność, motywację i kontakt z innymi ludźmi.
czytaj więcejZapraszamy pracodawców z subregionu wałbrzyskiego do współpracy w ramach projektu „W aktywności Nasza siła”, współfinansowanego z programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027 (EFS+).
czytaj więcej