Witamy na naszym serwisie!

Fundusze unijne, dotacje z UE, środki unijne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
2,5 miliarda złotych dla subregionu wałbrzyskiego
2022-12-06 11:33

Fundusz Sprawiedliwej Transformacji został zatwierdzony. To naprawdę wyjątkowo dobra informacja! Z Unii Europejskiej do subregionu wałbrzyskiego trafi 2,5 miliarda złotych. Są to środki dodatkowe, niewchodzące w skład tych, które trafią do całego Dolnego Śląska. To wielka szansa dla subregionu wałbrzyskiego. Liderem i twarzą projektu był Roman Szełemej, Prezydent Wałbrzycha. Wielkie gratulacje!


Zatwierdzenie projektu to efekt wielomiesięcznej, trudnej pracy i doskonałej współpracy samorządowców, którzy wspólnie walczyli o dodatkowe pieniądze na rozwój i wyrównanie szans północnej i południowej części Dolnego Śląska. Przed nami wyzwania związane z dobrym wykorzystaniem tych środków na rzecz naszych samorządów. Podziękowania dla władz Województwa Dolnośląskiego za zakończenie całego procesu negocjacji.

 

To teraz o zdjęciu – 10 i 11 maja razem z prezydentami Wrocławia, Wałbrzycha i Jeleniej góry pojechałem do Parlamentu Europejskiego. I właśnie kwestia dodatkowych pieniędzy dla naszego subregionu była celem tej wizyty. Fundusz Sprawiedliwej Transformacji będzie pewnego rodzaju rekompensatą dla byłego województwa wałbrzyskiego za likwidację przemysłu, szczególnie wydobywczego i ciężkiego w latach 90-tych. Dla Dzierżoniowa ma to szczególne znaczenie, ponieważ pomoc sektorowa nigdy nie była skierowana do naszego miasta. Korzystały z niej m.in. samorządy innych województw, w których likwidowano przemysł kopalniany i ciężki, my musieliśmy poradzić z tym sobie sami.

 

Zaraz po powrocie Dariusz Kucharski, Burmistrz Dzierżoniowa, został zapytany przez jednego z lokalnych polityków „czy taki wyjazd ma sens“ i czy na pewno przyniesie nam jakieś korzyści. Miał sens, a korzyści możemy liczyć w miliardach w skali całego subregionu i w dużych milionach w skali Dzierżoniowa - stwierdza Burmistrz.

 

Źródło: dzierzoniow.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: