Działające w naszym mieście Stowarzyszenie 3. Wieku pozyskało zaufanie aktywnych świebodziczan 50+. Dzięki wsparciu władz miasta od września do grudnia 2010 roku realizowany jest projekt "Aktywizacja świebodzickich seniorów poprzez edukację". Udział w projekcie zadeklarowało ponad 50 osób, co jest niezwykłym wyzwaniem dla koordynatora projektu (szefowej Stowarzyszenia Jolanty Sałek), ponieważ wymaga zaplanowania poszczególnych zajęć, zapewnienia odpowiedniego sprzętu, materiałów itp.
W ramach projektu odbywają się szkolenia komputerowe (3 grupy), zajęcia z języka niemieckiego (1 grupa), zajęcia z języka angielskiego (2 grupy), trening umysłu oraz gimnastyka relaksacyjno - ruchowa. Wśród uczestników projektu jest osoba niezwykła - pani Ela Biernat, która, uczestniczy aż w czterech szkoleniach! Brawo!
Działalność organizacji pozarządowej wiąże się z ogromnym wsparciem środowiska - bez tego żadna inicjatywa nie przyniesie sukcesu. Stowarzyszenie 3. Wieku od początku istnienia wspierane jest przez świebodzicki oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego, miejscowe szkoły i osoby prywatne. Dzięki nim Stowarzyszenie ma swoje biuro, może organizować szkolenia i spotkania.
W realizacji projektu "Aktywizacja świebodzickich seniorów poprzez edukację" taką pomoc okazały pani Jolanta Styrna - dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3, pani Małgorzata Schabowska - dyrektorka Publicznego Gimnazjum Nr 1 oraz pani Urszula Kruczek - prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Świebodzicach.
Nieoceniona jest również praca wolontariuszki - pani Katarzyny Wutte, która prowadzi już trzecią edycję szkoleń komputerowych dla początkujących. Jej postawa jest godna naśladowania, buduje pozytywne relacje i otwiera serca innych ludzi.
Uczestnicy szkoleń podkreślają, że dzięki działaniom Stowarzyszenia wzrasta ich dobre samopoczucie i wiara we własne możliwości, że przełamują barierę niechęci do podnoszenia swoich umiejętności. Uczą się i miło spędzają czas, zawierają nowe znajomości, wspierają się i swoimi działaniami promują nasze miasto.
Stowarzyszenie uczestniczy w projekcie "Rozwój ekonomii społecznej w rejonie wałbrzyskim", dzięki czemu ma swoją stronę internetową www.3wieku.org.pl . Pod tym adresem można znaleźć aktualne informacje dotyczące bieżącej działalności tej organizacji pozarządowej.
źródło: swiebodzice.pl
Wójt Gminy, Adam Górecki, podpisał umowę z Pawłem Witkowskim – właścicielem firmy Wit-Bruk – na realizację przebudowy drogi gminnej przy ul. Kamiennogórskiej w Czarnym Borze. Planowana inwestycja obejmuje budowę drogi wewnętrznej gminnej oraz drogi pieszo-rowerowej o nawierzchni asfaltowej o długości blisko 0,4 km.
czytaj więcejGmina Głuszyca otrzymała 10 tys. zł dofinansowania w ramach „Dolnośląskiej Inicjatywy Międzypokoleniowej”, dzięki czemu już od kwietnia ruszają kolejne działania łączące seniorów i młodzież.
czytaj więcejNowy projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu już działa. Kolejni mieszkańcy otrzymują wsparcie i wychodzą z domu. Jeszcze pół roku temu wielu z nich nie wychodziło z domu, a zwykła wizyta u lekarza była ogromnym wyzwaniem. Dziś, dzięki nowym usługom społecznym, odzyskują samodzielność, motywację i kontakt z innymi ludźmi.
czytaj więcejZapraszamy pracodawców z subregionu wałbrzyskiego do współpracy w ramach projektu „W aktywności Nasza siła”, współfinansowanego z programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027 (EFS+).
czytaj więcejProjekt „Poznajemy fortyfikacje graniczne” to wspólna inicjatywa realizowana w ramach współpracy transgranicznej pomiędzy Polską a Czechami. Jego głównym celem jest przybliżenie historii obiektów obronnych znajdujących się po obu stronach granicy oraz pokazanie, że dziedzictwo kulturowe nie kończy się na granicach państw, lecz stanowi wspólną opowieść regionu.
czytaj więcej