Witamy na naszym serwisie!

Fundusze unijne, dotacje z UE, środki unijne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Aktywizacja seniorów 50+ - projekt Stowarzyszenia 3 Wieku
2010-11-25 14:49

Działające w naszym mieście Stowarzyszenie 3. Wieku pozyskało zaufanie aktywnych świebodziczan 50+. Dzięki wsparciu władz miasta od września do grudnia 2010 roku realizowany jest projekt "Aktywizacja świebodzickich seniorów poprzez edukację". Udział w projekcie zadeklarowało ponad 50 osób, co jest niezwykłym wyzwaniem dla koordynatora projektu (szefowej Stowarzyszenia Jolanty Sałek), ponieważ wymaga zaplanowania poszczególnych zajęć, zapewnienia odpowiedniego sprzętu, materiałów itp.
W ramach projektu odbywają się szkolenia komputerowe (3 grupy), zajęcia z języka niemieckiego (1 grupa), zajęcia z języka angielskiego (2 grupy), trening umysłu oraz gimnastyka relaksacyjno - ruchowa. Wśród uczestników projektu jest osoba niezwykła - pani Ela Biernat, która, uczestniczy aż w czterech szkoleniach! Brawo!
 


Działalność organizacji pozarządowej wiąże się z ogromnym wsparciem środowiska - bez tego żadna inicjatywa nie przyniesie sukcesu. Stowarzyszenie 3. Wieku od początku istnienia wspierane jest przez świebodzicki oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego, miejscowe szkoły i osoby prywatne. Dzięki nim Stowarzyszenie ma swoje biuro, może organizować szkolenia i spotkania.

 

W realizacji projektu "Aktywizacja świebodzickich seniorów poprzez edukację" taką pomoc okazały pani Jolanta Styrna - dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3, pani Małgorzata Schabowska - dyrektorka Publicznego Gimnazjum Nr 1 oraz pani Urszula Kruczek - prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Świebodzicach.

 

Nieoceniona jest również praca wolontariuszki - pani Katarzyny Wutte, która prowadzi już trzecią edycję szkoleń komputerowych dla początkujących. Jej postawa jest godna naśladowania, buduje pozytywne relacje i otwiera serca innych ludzi.
Uczestnicy szkoleń podkreślają, że dzięki działaniom Stowarzyszenia wzrasta ich dobre samopoczucie i wiara we własne możliwości, że przełamują barierę niechęci do podnoszenia swoich umiejętności. Uczą się i miło spędzają czas, zawierają nowe znajomości, wspierają się i swoimi działaniami promują nasze miasto.

 

Stowarzyszenie uczestniczy w projekcie "Rozwój ekonomii społecznej w rejonie wałbrzyskim", dzięki czemu ma swoją stronę internetową www.3wieku.org.pl . Pod tym adresem można znaleźć aktualne informacje dotyczące bieżącej działalności tej organizacji pozarządowej.

 

źródło: swiebodzice.pl
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: