Witamy na naszym serwisie!

Fundusze unijne, dotacje z UE, środki unijne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Ponad milion złotych w systemie unijnych pożyczek dla firm
2010-11-18 22:49

Umowa na unijne wsparcie systemu pożyczek Sudeckiego Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych uroczyście parafowana. W środę, 17 listopada ruszył nabór wniosków dla firm. Do rozdysponowania jest 1,66 mln zł.


– Pomoc będzie mogło uzyskać w sumie 59 firm. To jak do tej pory największe fundusze, które jednorazowo będziemy mogli przeznaczyć na pomoc przedsiębiorcom. Każdej z firm będziemy mogli pożyczyć nie więcej niż 75 tys. zł na maksymalnie 5 lat. To duża kwota i dogodne warunki do spłaty dla małych przedsiębiorstw – mówi Konrad Jabłoński, prezes Sudeckiego Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych.

 

Projekt realizowany przez SSIG opiewa w sumie na 1,66 mln zł, z czego 1,5 mln zł stowarzyszenie otrzymało z funduszy unijnych – Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.
– To spora suma, która mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom pomoże w rozpoczęciu działalności albo będzie służyła wsparciem już działającym firmom. Przez wiele lat sam byłem przedsiębiorcą, więc wiem, że trudno jest rozwijać firmę bez kapitału. Pożyczki udzielane na preferencyjnych zasadach z pewnością pomogą w rozwoju – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy i członek zarządu SSiG.

 

***
Udzielanie pożyczek możliwe jest dzięki wspólnotowej inicjatywie JEREMIE (Joint European Resources for Micro to Medium Enterprises) – wspólnych europejskich zasobów dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Pieniądze z pożyczek przeznaczane są na finansowanie inwestycji polegających m. in. na zakupie, budowie lub modernizacji obiektów produkcyjno-usługowo- handlowych, tworzenie nowych miejsc pracy, wdrażanie nowych rozwiązań technicznych lub technologicznych, zakup maszyn, urządzeń, aparatury, środków transportu.

 

***
Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych w 2001 roku utworzyły: powiat świdnicki oraz gminy z terenu powiatu, w tym miasto Świdnica. Organizacja udziela poręczeń i pożyczek dla firm. Ostatnio ruszyła z programem pożyczkowym dla wspólnot mieszkaniowych z terenu Świdnicy i Jaworzyny Śląskiej.

 

źródło: um.swidnica.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: