Witamy na naszym serwisie!

Fundusze unijne, dotacje z UE, środki unijne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Nowoczesna pracownia przyrodnicza w Głuszycy
2010-12-02 20:44

Będzie jedną z najnowocześniejszych w Europie. Powstała w ramach projektu „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie" m.in. w celu zainteresowania głuszyckich dzieci kierunkami matematyczno-przyrodniczymi. Uczniowie już nie mogą się doczekać...


- Blisko 30 stanowisk pracy dla uczniów, w tym 6 stanowisk komputerowych, elektroniczne plansze projektowe, projektor, tablica multimedialna sterowana przez uczniów pilotami, kamera cyfrowa, mnóstwo odczynników chemicznych, mikroskopy optyczne, ciśnieniomierze, aparat do badania EKG - to tylko część wyposażenia, jakie wymienia Dorota Hałas, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy, gdzie trwają właśnie przygotowania do otwarcia nowoczesnej pracowni przyrodniczej.
W grudniu 2009 roku Burmistrz Głuszycy Wojciech Durak podpisał umowę w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, która zakładała przekazanie Szkole Podstawowej nr 3 w Głuszycy wyposażenia pracowni przyrodniczej w ramach projektu „Pracownia przyrodnicza w każdej gminie" z RPOWD. Warunkiem otrzymania wyposażenia - oprócz opracowania przez szkołę programu rozwojowego - było przygotowanie sali pod pracownię. Gmina sfinansowała więc remont oraz zakup mebli. - Dzięki nauce w takiej pracowni liczymy nie tylko na zwiększenie zainteresowania się uczniów blokiem matematyczno-przyrodniczym oraz informatyką, ale także mamy nadzieję, że przełoży się to na jeszcze lepsze wyniki testu przyrodniczo-matematycznego oraz - w przyszłości - chęć kształcenia się uczniów w kierunkach technicznych - wyjaśnia dyrektor SP nr 3 i dodaje, że zajęcia w pracowni będę przeprowadzane przez nauczycielkę odpowiednio przeszkoloną w tym zakresie. - W naszym przypadku jest to pani Joanna Świetlicka, nauczycielka przyrody, która już uczestniczy w odpowiednich szkoleniach - wyjaśnia Dorota Hałas. Warto tu nadmienić, że kurs dotyczący tylko obsługi tablicy interaktywnej trwał 6 godzin. Pozostałe, dotyczące innego sprzętu na wyposażeniu pracowni, nie są krótsze. Nic zatem dziwnego, że zajęcia w pracowni przyrodniczej w przyszłości będą mogły się odbywać tylko pod kierunkiem odpowiednio przeszkolonego instruktora. - Dla uczniów naszej szkoły będą w pracowni prowadzone lekcje przyrody oraz kółko przyrodnicze, ale oczywiście uczniowie z powstałych szkół głuszyckich również będą mogli brać w nich udział, tyle że pod kierunkiem naszej nauczycielki - zapowiada dyrektor SP 3.

 

Pracownia tworzona jest w ramach projektu RPOWD "Pracownia przyrodnicza w każdej gminie" oraz z projektu POKL 9.1.2 ,,Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji". Wspomniany projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i powstał w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego we współpracy z Dolnośląskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.
Celem głównym projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych uczniów o utrudnionym dostępie do edukacji, zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych, podnoszenie jakości procesu kształcenia, wspieranie indywidualnych zainteresowań i zdolności każdego ucznia ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności kluczowych poprzez realizację programów rozwojowych na zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych, a także wdrażanie przyjętych rozwiązań do praktyki szkolnej.
O dacie oficjalnego otwarcia pracowni wraz z prezentacją jej możliwości powiadomimy w najbliższym terminie.

źródło: gluszyca.pl
 



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: