Witamy na naszym serwisie!

Fundusze unijne, dotacje z UE, środki unijne w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Wałbrzych i Świebodzice zapraszają na trasy rowerowe
2009-05-20 08:57

Samorządy Świebodzic i Wałbrzycha oraz Nadleśnictwo Wałbrzych i Świdnica będą wspólnie promować i dbać o szlaki rowerowe. W poniedziałek, 18 maja, w świebodzickim ratuszu podpisano porozumienie w tej sprawie.
Do spotkania doszło z inicjatywy władz Świebodzic. Niedawno, po wielomiesięcznej pracy, udało się wytyczyć i oznakować 60 kilometrów ścieżek, które można przemierzać na dwóch kółkach, Prowadzą one po Świebodzicach i okolicy, w sporej części przebiegają także przez tereny administrowane przez oba nadleśnictwa. Stąd pojawił się pomysł, aby stworzyć porozumienie z tymi jednostkami. Zaprosiliśmy także do współpracy Miasto Wałbrzych - które posiada ponad 160 km ścieżek tego typu - i chcemy razem promować ten rodzaj aktywności.


W spotkaniu wzięli udział: burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz i skarbnik gminy Luiza Gass-Sokólska, Artur Wylandowski, kierownik Biura Promocji miasta Wałbrzycha; Nadleśnictwo Wałbrzych reprezentował nadleśniczy Gabriel Grobelny nie zabrakło także Jana Dziecięlskiego, nadleśniczego Nadleśnictwa Świdnica.
- Celem porozumienia jest promocja naszych szlaków rowerowych, bo przecież jesteśmy sąsiadami i trasy rowerowe łączą się ze sobą w wielu punktach - mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - Zaprosiliśmy do tej współpracy także leśników, bo przecież oni są gospodarzami wielu terenów, przez które szlaki przebiegają.
- Taka inicjatywa może tylko cieszyć, bo rowery to ekologia, a nam, leśnikom, bardzo na niej zależy - podkreślał Jan Dzięcielski.

Obie gminy będą w materiałach promocyjnych dotyczących turystyki zamieszczać trasy rowerowe swoje, jak i sąsiadów. Taka mapa ze szlakami wokół Świebodzic i częściowo Wałbrzycha, przygotowywana przez świebodzicki magistrat, ukaże się na dniach. Dzięki temu miłośnicy dwóch kółek ze Świebodzic będą mogli wybrać się na którąś z tras wałbrzyskich, bo szlaki łączą się ze sobą. Podobnie Wałbrzych w swoich materiałach dotyczących turystyki rowerowej będzie zachęcał do wybrania się rowerem także do Świebodzic. Uczestniczące w porozumieniu nadleśnictwa będą informować o trasach rowerowych w swoich materiałach informacyjnych.

Źródło: swiebodzice.pl
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: